Czy powinnam brać zastrzyki w kolano?

Pasmowate zmiany obrzękowe w strefie czerwonej trzonu łakotki przyśrodkowej. Czy powinnam miec ponawiane zastrzyki w kolano ? Od niedawna znowu zaczęło boleć kolano

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Decyzję o tym czy powinna Pani mieć aplikowane zastrzyki w kolano podejmie lekarz prowadzący. Znajomość całej historii choroby i dotychczasowego przebiegu leczenia sprawia, że jest on najodpowiedniejszą w tym celu osobą. Jeżeli ma Pani zastrzeżenia co do przebiegu rekonwalescencji, zachęcamy do konsultacji z innym specjalistą ortopedą.

Iniekcja kortykosteroidów czy kwasu hialuronowego może w dość krótkim czasie przynieść ulgę, likwidując stan zapalny kolana, co niesie ze sobą zmniejszenie odczuwania symptomów bólowych. Zastrzyki są dość szeroko stosowaną metoda leczenia omawianego stawu i mają wiele zalet. Między innymi możemy do nich zaliczyć szybsze działanie i nie podrażnianie żołądka w porównaniu do stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Jeżeli jednak po zastosowaniu metod iniekcyjnych ból wraca, lekarz prowadzący może rozważać inne metody leczenia, z zabiegowymi włącznie.

Nasi eksperci odpowiadali już na podobne pytanie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-kolanem-a-zastrzyki-z-kwasem-hialuronowym

Proszę zapoznać się także z innymi materiałami na naszym portalu, które rozwijają temat:

https://portal.abczdrowie.pl/wstrzykniecie-kortykosteroidow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.