Czy powinnam odstawić progesteron?

Dzień dobry Jestem w potwierdzonej ciąży 4w5d. Dziś pojawił się lekki ból w dole brzucha i lekkie krwawienie (śluz pomieszany z krwią). Wizyta dopiero za 3 tygodnie a ja martwię się czy może nie powinnam przyjmować progesteronu. Przyjmowałam go w poprzednich cyklach żeby uregulować je jednak w tym cyklu lekarz zalecił odstawienie i od razu zaszlam w ciążę. Martwi mnie bardzo to krwawienie. W sobotę byłam u lekarza po usg też pojawiło się trochę krwi ale krwawienie ustalo. Dziś 3 dni po wizycie krwawienie niestety wróciło. Proszę o poradę. Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dobrze by było skonsultować to krwawienie z ginekologiem. Delikatne krwawienie, które wystąpiło po ostatniej wizycie mogło być związane z podrażnieniem podczas badania USG. Nie wiemy, jaka jest przyczyna kolejnego krwawienia, dlatego powinien Panią zbadać lekarz i na tej podstawie zadecydować o dalszym postępowaniu.

Lepiej nie przyjmować progesteronu na własną rękę, lecz jedynie jeśli lekarz tak zadecyduje.

Nasi specjaliści są zdania, iż każde krwawienie w ciąży wymaga konsultacji lekarskiej. Potwierdzeniem są odpowiedzi na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/delikatne-plamienia-w-6-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mocne-krwawienie-we-wczesnej-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skape-krwawienie-we-wczesnej-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.