Co oznaczają takie krwawienia w ciąży?

Jestem w 5 lub 6 tygodniu ciąży dowiedziałam się o tym dopiero w sobotę we wtorek rano chluslo raz że mnie krwią ale nie jakoś mega dużo udałam się odrazu do ginekologa zbadali i opowiedzieli na USG widać pęcherzyk ciążowy ale póki co bez embrionu więc zrobiliśmy beta HCG 1 dzień 6020 a na półtorej dnia po 9500 trochę za mało uroslo wiem ,ale doktor przepisała mi progesteron i mówiła że n spokojnie relaks i będzie dobrze a jakby się coś przez weekend złego działo to do szpitala ,w piątek wieczór znów raz chluslo mi krwią ale już też nie więcej co to może znaczyć ???? Dodam ,że bola mnie mega piersi i mam czasem takie bóle podbrzusza jakby coś mi na macicę parlo.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro silne krwawienie we wczesnej ciąży pojawiło się ponownie, to powinna Pani niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub bezpośrednio do szpitala. Obfite krwawienia w ciąży mogą oznaczać nawet poronienie, dlatego w takich sytuacjach proszę nie zwlekać.

Dolegliwości bólowe podbrzusza oraz piersi mogą być związane zarówno z ciążą, jak i sugerować jej zagrożenie. Kluczowe powinny być badania ginekologiczne, na podstawie których lekarz zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mocne-krwawienie-we-wczesnej-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-krwawienie-we-wczesnej-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-we-wczesnej-ciazy-a-poronienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.