Czy powinnam przyjąć całe opakowanie?

Dzień dobry Biorę tabletki Microgynon Jestem obecnie w Tajlandi , wzięłam z drugiego opakowania 3 tabletki ponieważ chciałam przesunąć krwawienie o tydzień , czy mogę wziąć tylko te 3 tabletki i przerwać czy powinnam przyjąć całe opakowanie ?
KOBIETA, 39 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

jeśli chce Pani przesunąć krwawienie z odstawienia, to wydaje się, że większy sens ma przyjęcie całego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Zastosowanie tylko kolejnych 3 tabletek z następnego opakowania spowoduje rozregulowanie cyklu. Możliwe wówczas, że krwawienie pomimo przyjmowania tabletek pojawi się w niepożądanym czasie. Jeśli nie jest Pani pewna co do dalszego postępowania, to warto też odwołać się do informacji zawartych w ulotce producenta.

Warto zatem przemyśleć dalsze kroki, aby potem nie mieć niespodziewanych sytuacji. Jako że jest Pani za granicą, to dostęp do lekarza jest utrudniony. Niemniej, jeśli jest możliwość, to dla pewności może się Pani skontaktować z lekarzem prowadzącym drogą telefoniczną. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-przesunac-okres

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-pigulki-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.