Kiedy powinnam zacząć nowe opakowanie?

Pominęłam 19 tabletkę antykoncepcyjna którą powinnam wziąć w środę. Połknęłam dwie 19 i 20 ta w czwartek. Została jedna aktywna tabletka na dziś piątek i czy mam ja przyjąć normalnie i stosować następnie 7 placebo czy już ją pominąć i od dziś stosować placebo czekając na krwawienie. Nie chce łączyć dwóch opakowań. Jeśli pomineę 21 tabletkę i zacznę placebo to kiedy powinnam zacząć nowe opakowanie ( zawsze były to soboty)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nie napisała Pani, jakie tabletki antykoncepcyjne przyjmuje oraz z jakim opóźnieniem zażyła Pani 19. pigułkę.

W ulotce dołączonej do opakowania tych tabletek znajdzie Pani zalecenia, jak postąpić w przypadku pominięcia tabletki. Czasem producent zaleca pominięcie kolejnych tabletek zawierających substancję czynną, pominięcie tabletek placebo oraz rozpoczęcie nowego opakowania. Proszę zastosować się do tych zaleceń, aby mieć pewność, że antykoncepcja będzie skuteczna.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-19-tabletki-antykoncepcyjnej-a-przesuniecie-krwawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-19-tabletki-antykoncepcyjnej-naraya,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-19-tabletki-antykoncepcyjnej-midiana.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.