Czy w takiej sytuacji potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie?

Pominęłam 20 tabletkę antykoncepcyjna Vibin 3mg 0.03. Zauważyłam to dopiero dzisiaj chcąc wziąć 21 tabletkę. W ostatnim miesiącu pominęłam tabletki placebo ponieważ musiałam opóźnić krwawienie z odstawienia. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić ? Ponownie pominąć tabletki placebo i zacząć brać nowe opakowanie. Czy przyspieszyć krwawienie poprzez zaczęcie tabletek placebo ? Czy w takiej sytuacji potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

może Pani postąpić tak jak napisała. Pierwsza opcja to zażycie zaległej tabletki oraz pozostałych tabletek aktywnych, a następnie pominięcie tabletek placebo i rozpoczęcie nowego opakowania pigułek.

Druga opcja to przerwanie przyjmowania tabletek aktywnych i bezpośrednie przejście do przyjmowania tabletek placebo, a więc zrobienie siedmiodniowej przerwy – przy czym za pierwszy dzień uznajemy dzień pominięcia 20. tabletki.

W obu przypadkach nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczania.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-20-tabletki-novynette, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-20-tabletki-antykoncepcyjnej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-jednej-tabletki-antykoncepcyjnej-sylvie-20.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.