Czy muszę się dodatkowo zabezpieczać po pominięciu jednej tabletki Vines?

Dzień dobry, Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 1,5 roku i pierwszy raz wczoraj zdarzyło mi się zapomnieć przyjąć jedną tabletkę. Przyjęłam ją dziś po upływie 14 godzin od godziny, w której zwykle przyjmuję tabletkę. Przyjmuję aktualnie tabletki z 3 rzędu blistra tabletek vines. Poprzednie tabletki przyjmowałam regularnie co do minuty. W związku z tym czy ochrona została zachowana czy konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pominięcie tabletki antykoncepcyjnej Vines z trzeciego tygodnia wymaga następującego postępowania. Zdaniem producenta trzeba jak najszybciej przyjąć zaległą tabletkę, kolejne przyjmować zgodnie ze schematem, a następnie wyrzucić tabletki placebo i od razu rozpocząć nowe opakowanie pigułek.

Druga opcja to zaprzestanie przyjmowania tabletek i przejście do tabletek placebo – przy czym pierwszy dzień pominięcia trzeba potraktować jako pierwszy dzień przerwy. Takie postępowanie pozwoli zachować skuteczność antykoncepcji.

Inne pytania o tabletki antykoncepcyjne umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgubienie-tabletki-z-trzeciego-tygodnia-stosowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-z-trzeciego-tygodnia-po-pominieciu-7-dniowej-przerwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-lesiplus-w-trzecim-tygodniu-stosowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.