Czy powinnam wrócić do męża?

Witam ,odeszlam od męża 7 lat po ślubie . Ponieważ poznałam innego jesteśmy razem. Mąż robi mi cały czas wyrzuty,że wszystko przeze mnie że odebrałam dziecku bezpieczne dzieciństwo.W naszym związku sie nie układało od dłuższego czasu dlatego zwróciłam uwagę na innego .nie wiem co robić bo już mam wątpliwości co dalej robić .czy wrócić do męża dla pełnej rodziny bo zaczynam mieć wyrzuty sumienia i obwiniam siebie za całą te sytuację. Aczkolwiek mam wątpliwości czy aż tak kocham tego drugiego. Nie chcę go zranić.mam mieszane uczucia.

Droga Pani, dzieci bardzo źle znoszą rozstanie się rodziców, dziecko całkowicie traci poczucie bezpieczeństwa które będzie miało przez całe życie. Z Pani notatki wynika, że jest Pani osobą ambiwalentną, najpierw Pani wyszła za mąż a potem odeszła od męża nawiązując romans z innym mężczyzną, a teraz znowu chce Pani wrócić do męża. Proszę spróbować wziąć odpowiedzialność za swoje działanie, bo rani Pani wiele osób: męża, dziecko, partnera i siebie samą też. Proponuję aby skontaktowała się Pani z psychoterapeutą i podczas sesji terapeutycznych ustaliła na czym Pani bardzo zależy. W Warszawie jest dużo różnych szkół terapeutycznych - proponowałabym terapeutów tzw. procesowych ze szkoły Psychologia Zorientowana na Proces. Warto to zrobić jak najszybciej. Proponowałabym też zwrócić uwagę na dziecko, bo to Pani niezdecydowanie najbardziej odbija się na jego osobowości. Szkoda, że nie napisała Pani ile dziecko ma lat, bo wtedy mogłabym podpowiedzieć co należy zrobić w zależności od okresu rozwojowego dziecka. Proszę bardzo zwrócić uwagę na tą sprawę.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl