Czy powinnam wyleczyć zapalenie przed kolposkopią?

Witam odebrałam zły wynik z cytologi. Bardzo silny odczyn zapalny, komórki ASC-H podejrzenie HSIL. Konieczne jest kolposkopia i pobranie wycinków i być może konizacja. Nie mam jeszcze dzieci czy mogę mieć problem aby zajść w ciąże? I czy powinnam wyleczyć zapalenie przed kolposkopia i wycinkami? Ponieważ jeden lekarz powiedział aby zastosowac globulki przeciwzapalne a inny że podczas wycinków "wyskrobie" zapalenie. Bardzo się boję i dlatego chciałabym się upewnić jak powinnam postąpić.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym najpierw wyleczyć odczyn zapalny oraz wykluczyć obecność nowotworu szyjki a potem planować ciążę. Kolposkopia wydaje się być metodą najbardziej zalecana w tej sytuacji.