Czy powinnam zasięgnąć rady psychologa?

Witam. Zacznę od tego, że mam 19 lat i jestem na 1 roku studiów. Mój problem polega na tym, że mam straszne wahania nastrojów. Trwa to już od około miesiąca. Najgorzej czuję się rano -  jestem załamana, chce mi się płakać, nie mam ochoty z nikim rozmawiać, a potem nagle wszystko mi przechodzi. Często czuję się rozdrażniona, a nawet czasami moje reakcje są agresywne. Od 6 miesięcy przyjmuje silny lek na trądzik i przeczytałam w ulotce, że może on powodować stany depresyjne i m. in. wahania nastojów. Nie chcę odstawiać tego leku bo zostało mi 2 miesiące kuracji i pani dermatolog powiedziała, że muszę ją skończyć, bo inaczej trądzik może wrócić. Nie wiem co mam robić, może coś ze mną jest nie tak?

Witam.
Na wahania nastrojów wpływ ma wiele czynników, m.in. gospodarka hormonalna organizmu, pora roku, dnia, cykl menstruacyjny. Zachowania jakie u siebie obserwujesz mogą mieć wielorakie podłoże. Domyślam się, iż dopiero zaczynasz studia i ta nowa sytuacja może być dla Ciebie również dosyć stresująca.
Obserwuj siebie i jeśli owe zachowania są dla Ciebie nie niepokojące skonsultuj się z lekarzem prowadzącym. Zawsze też możesz umówić się na konsultację z psychologiem.

Pozdrawiam