Czy powinnam zmniejszyć dawkę tego leku?

Dzień dobry, proszę o interpretację wyników: TSH: 1,01 (norma: 0,270-4,200), FT3: 2,90 (norma:2,00-4,40), FT4: 1,69 (norma: 0,93-1,70). Brałam Letrox 100. Lekarz zwiększył dawkę leku na 125 dwa razy w tygodniu. Bolą mnie stawy rąk, wypadają nadmiernie włosy, jestem nieustannie zmęczona. Wizytę u lekarza mam dopiero w czerwcu. Czy powinnam zmniejszyć dawkę Letroxu?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wyniki TSH są raczej w porządku, z wyjątkiem FT4, którego poziom jest na górnym końcu normy. Zwiększenie dawki Letroxu może być próbą poprawy wyniku FT4, ale może spowodować pojawienie się objawów ubocznych, takich jak bóle stawów, nadmierne wypadanie włosów i uczucie ciągłego zmęczenia.

Raczej odradza się samodzielne zmniejszanie dawki przepisanych leków., dlatego jeśli problem nie będzie ustępował, albo nawet się nasili, zalecamy szybszy kontakt z lekarzem i omówienie występujących dolegliwości.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://leki.abczdrowie.pl/p/letrox-50-berlin-chemie-ag

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.