Czy powinnam zrezygnować z wyjazdu w ciąży?

Witam, Za cztery tygodnie lecę do Meksyku, 12 godzin lotu. Będę wtedy w 9 tygodniu ciazy. Lekarz przepisał Duphaston i niesamowicie mnie przestraszył,ze różnica ciśnień itd. Dodał takie ze nie będę mogła kapać się nawet w basenie. Teraz zastanawiam się czy nie zrezygnować?

W I trym. ciąży jest największe ryzyko poronienia, lot samolotem może się do tego przyczynić, ale nie musi. Jeżeli ciąża nie jest zagrożona - nie wiem w jakim celu zalecono Duphaston - lecieć ogólnie można. Nie wiem dlaczego, miałaby Pani mieć zakaz kąpieli w basenie.