Zagrożona ciąża a lot samolotem: czy powinnam zrezygnować?

Witam serdecznie i proszę o poradę. Jestem w 8. tyg. ciąży wg ostatniej miesiączki, a od zapłodnienia 4 tyg. ciąży. Mam duży mięśniak średnicy 5 cm obkurczony po poprzedniej ciąży. Ubiegła ciąża zakończyła się pomyślnie, choć ze względu na mięśniaka (wtedy śr 9cm) całą przebyłam na zwolnieniu i leku rozkurczowym. Teraz, kilka dni temu, wystąpiło u mnie jednorazowe, dość obfite krwawienie brunatno-brązowe. Wylądowałam w szpitalu, ale ono ustąpiło jeszcze tego samego dnia. Teraz jestem już w domu i dostałam lek na podtrzymanie ciąży 3x1. Za miesiąc mam wykupione wymarzone wakacje z mężem i 2-letnim synkiem na Wyspach Kanaryjskich. Czy wg Pani/Pana są przeciwskazania do odbycia takiej podróży? Oczywiście będę się oszczędzać i leżeć sporo/ ale chodzi mi o sam lot. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Latanie samolotem w piewszym trymestrze ciąży jest absolutnie bezpieczne, jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie jest zagrożona. W przypadku ciąży zagrożonej odradza się podróże lotnicze, ale każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie, z lekarzem prowadzącym ciążę, który posiada najelpszy ogląd sytuacji i będzie w stanie Pani najlepiej doradzić.

Pozdrawiam serdecznie!