Czy prawidłowo się odchudzam?

Witam,mam 25 lat,ważę 68 kg,przy wzroście 166,więc według siebie mam lekką nadwagę,odchudzam się od ponad miesiąca,ale nie utrzymuje normy tzn. praktycznie cały tydzień jest to dieta 1000kcal,ale w sobote wypijam piwo a potem o zgrozo rusza mi apetyt,ale waga i tak stoi w miejscu na drugi dzień,a potem znowu się odchudzam,moim sportem są zakupy i sprzatanie mieszkania,taki to leń ze mnie,dodam że od tego właśnie mesiąca zrzuciłam już 5kg! Czy jeśli okaże swoją słabostkę i najem się i do tego zapiję piwem raz w tygodniu to waga nie rośnie bo chudnę kg na tydzień? Czy mało prawdopodobne jest jojo?Mam do zrzucenia jeszcze jakieś 10kg,chcę ważyć 58, pewnie jeszcze ze 4 miesiące przede mną,a i jeszcze jedno nie jem już od godziny 16, jeśli dopadnie mnie głód to pije wieczorem czerwoną herbatę.Proszę mi doradzić co powinnam zmienić,dodam jeszcze że czasem jem mniej niż te 1000kcal dziennie,bardzo liczę kilogramy i pije samą wodę niegazowaną,proszę mnie zrozumieć jestem już w desperacji a i tak długo wytrzymuję,bo już ponad miesiąc,ale od kilku lat nie mogłam się odchudzić i każdy się śmieje ze mnie,a jak idę po bluzkę to niestety wszystkie za małe,proszę mi powiedzieć czy dobrze się odchudzam i co mogę zmienić,pozdrawiam.

Witam,
Wydaje mi się, że 1000 kcal to trochę za mało.
Kaloryczność zwiększyłabym przynajmniej do 1200 kcal.
Ciężko powiedzieć czy dopadnie Panią efekt jo-jo, ponieważ nie napisała Pani co i w jakich ilościach podjada.
Z pewnością racjonalna dieta odchudzająca (pozwalająca na utratę 1kg tygodniowo) zmniejsza ryzyko efektu jo-jo.
Jest ono mniejsze aniżeli w przypadku, gdy stosuje się głodówkę.
Powinna Pani zjadać 5 posiłków, a ostatni na 2-3 godziny przed snem.
Myślę, że godzina 16:00 to za wcześnie na ostatni posiłek- potem jest Pani głodna i zwiększa się ryzyko "nocnego napadu na lodówkę".
Będę wdzięczna jeśli uda się Pani napisać przykładowy dzienny jadłospis (z godziną posiłku, jego składem, wielkością poszczególnych produktów).
Wtedy łatwiej będzie mi odpowiedzieć na Pani pytanie.
Proszę odnotować także rodzaj wypijanych płynów, ilość.
Najlepiej gdyby udało się Pani napisać dwa - 1 z dnia powszedniego i 1 z dnia w czasie weekendu (wtedy gdy Pani sobie folguje).
Pozdrawiam