Ile kalorii powinnam spożywać?

Witam ! Mam 18 lat, 165 wzrostu i od długiego czasu moja waga stała w miejscu (58kg). Od zawsze chciałam schudnąć, ale przechodziłam ze skrajności w skrajność. Teraz postawiłam na zdrowa dietę. Od miesiąca ćwiczę po 40 min, odżywiam się zdrowo, nie jem w ogóle słodyczy i czuje się świetnie. Ale trzymam dietę 1000kcal, tylko, że zdaje sobie sprawę, że takie diety nie są do końca zdrowe. Chce chudnąc, ale jednocześnie aby taka dieta mnie nie niszczyła od środka. Ile kalorii jeść ? Chce ważyć 50 kg

Witam,
Pani obecne BMI wynosi 21,3,czyli jest w normie, jeżeli schudnie Pani do 50 kg będzie Pani miała niedowagę. Może Pani schudnąć maksymalnie do 52 kg. Dieta 1000 kcal ma zbyt niska kaloryczność oraz może nie dostarczać odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych a przez to prowadzić do problemów zdrowotnych. Pani zapotrzebowanie energetyczne aby utrzymać masę ciała 58 kg wynosi 2000-2100 kcal. Aby schudnąć powinna Pani mieć dietę o niższej od podanej kaloryczności jednak nie niższej niż 1400 kcal. Stosowana przez Panią dieta mogła doprowadzić do zwolnienia metabolizmu dlatego być może będzie Pani potrzebowała pomocy dietetyka w doborze odpowiedniej diety.
Pozdrawiam