Czy probiotyk będzie posiadał jeszcze swoje właściwości?

Dzień dobry, Czy jeżeli probiotyk, który powinien być przechowywany w temperaturze poniżej 15 stopni Celsjusza, przez dwanaście godzin przebywał w temperaturze o kilka stopni wyższej, będzie posiadał jeszcze swoje właściwości? Oraz czy jest bezpieczny do przyjmowania?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niewłaściwe przechowywanie może wpłynąć na to, ze produkt nie będzie działał. Mimo, że przyjęcie tego probiotyku najprawdopodobniej nie spowoduje żadnych dolegliwości, to jego stosowanie nie jest już zalecane.