Czy przebicie błony dziewiczej boli?

Mam 15 lat. Niedługo jadę do mojego chłopaka. Obawiam się, że będzie chciał, aby doszło do stosunku. Boję się trochę, że będzie mnie bolało. Co mam zrobić, gdy przebije moją błonę?

Witam serdecznie!

Jest Pani jeszcze bardzo młoda, jeżeli nie jest Pani gotowa na stosunek seksualny to proszę pamiętać, że nie warto się śpieszyć. Warto zaczekać z tym pierwszym razem do czasu kiedy obie strony będą się gotowe i czuły się bezpieczne.
Jeżeli jednak zdecyduje się Pani na stosunek to po przerwaniu błony dziewiczej najczęściej dochodzi do niewielkiego krwawienia, które samoistnie ustępuje.
Proszę jednak pamiętać o zabezpieczeniu, nawet w wyniku jednego stosunku może dojść do zapłodnienia, podobnie jak do infekcji przenoszonej drogą płciową.

Pozdrawiam