Czy przez taką sytuację można zajść w ciążę?

Witam, w dni płodne mój chlopak ocierał się swoim penisem o moje wejście do pochwy, może z dwa razy delikatnie wszedł czubkiem do środka ale tylko na ulamek sekundy i od razu wyciągnął. Nie skończył, ale później dokończył sobie ręka i spuścił się na mój brzuch. Po ogarnięciu sytuacji i umyciu spermy (minęło może z jakoś 10 min) wkładał mi palce. Moje pytanie brzmi czy przez to mogę zajsc w ciaze? Spoznia mi się okres i to sporo. Mam uplawy koloru żółtego, czasem nawet zielonego. Są one konsytsyencji jakby kremu i nie ma ich wielkiej ilości. Zaznaczę ze po dniach płodnych, kilka dni przed planowanym okresem miałam bardzo brazowy sluz, bardzo kleistej konsystecji. W tym akurat miesiącu miałam również matury, które bardzo mnie stresowały i męczyły. Zastanawiam się co jest przyczyną braku okresu i czy jest szansa że to ciąża(bardzo w to wątpię, bo tak naprawdę chlopak się tylko o mnie ocierał)
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl.

Jeżeli podejrzewa Pani, że mogło dojść do kontaktu spermy z drogami rodnymi najlepiej będzie wykonać test ciążowy. Może Pani sięgnąć po domowe testy z moczu dostępne w drogeriach i aptekach, albo udać się do laboratorium na badanie hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa. Jeżeli testy wykluczą ciążę, należy poszukać innej przyczyny opóźnienia okresu. W tym celu można udać się do ginekologa, który prawdopodobnie zleci Pani dodatkową diagnostykę w tym zakresie.

Na opóźnienie okresu może wpłynąć wiele czynników. Wspomina Pani, że ma za sobą intensywny czas związany z egzaminami maturalnymi. Czasami zbyt duży stres może wpłynąć na zaburzenia miesiączkowania. Z pytania wynika, że zauważyła też Pani u siebie żółte i zielone upławy. Czasami mogą być one wynikiem rozwijającej się infekcji narządów intymnych. Brak okresu często wynika też z innych przyczyn – różnych schorzeń ginekologicznych lub zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jeżeli okres nadal nie będzie się pojawiał, być może wskazane też będzie wykonanie dodatkowych badań – w tym hormonów.

Więcej na temat spóźniającego się okresu można przeczytać w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu

Warto także sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci serwisu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-petting-opoznia-okres-prawdopodobienstwo-ciazy https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-petting-moze-opozniac-miesiaczke

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.