Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 6 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poród w wodzie

Do cięcia cesarskiego lekarz może jedynie Pani zaproponować najlepszy jego zdaniem rodzaj znieczulenia, tak samo jak do każdego innego zabiegu. Ostatecznie to pacjent decyduje się na konkretne znieczulenie, biorąc na siebie ryzyko z nim związane. Tak może być również znieczulenie ogólne zwane "narkozą"

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0

Witam pana!
Wybór znieczulenia do cięcia cesarskiego zawsze jest wybierany po rozmowie lekarza z pacjentką. Jeżeli dana pacjentka nie zgadza się na dany typ znieczulenia to należy przeprowadzić je w innym. Nie wolno jest zmuszać pacjentki do danego typu znieczulenia, ponieważ jest takie powiedzenie, że nie wyjdzie. Narkoza jest możliwa, lecz jest ona najbardziej niebezpieczna dla pacjentki i jest stosowana jako ostateczność.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy