Czy psycholog szkolny może pomóc?

Problemy: powracające obrazy z przeszłości zatruwające obecne relacje z rodziną i ukochanym, napady płaczu, ataki strachu, bezsilności, poczucia braku pomocy i przeświadczenie, że tak będzie już zawsze, krótkie momenty poczucia bezgraniczniej radości następnie powrót do złego stanu Pytania: Czy psycholog szkolny może pomóc? Czy jeśli poczekam kilka miesięcy z pójściem do psychologa mój stan się pogorszy? Czy to może być ChaD czy wymyślam choroby dla usprawiedliwienia złego samopoczucia?

Dzień dobry.

Cieżko w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na Pani pytania.
Myślę, że warto udać się do psychologa, nie koniecznie musi to być szkolny.

Można pójść na wizytę prywatną, do Poradni Zdrowia Psychicznego (na NFZ).
Proponuję też skorzystać z infolinii 116 111 czynnej codziennie od 14 do 22.

Myślę, że warto też porozmawiać z kimś bliskim, opowiedzieć o swoich problemach, uczuciach, potrzebach.
Rozmowa jest jednym z najlepszych lekarstw na nasze bóle psychiczne.

Życzę odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Gorąco zachęcam do skorzystania z porady psychologa szkolnego - jest właśnie po to, by wspierać młodych ludzi. Jeśli będzie potrzeba - pokieruje Panią do innych specjalistów. Jest Pani młodą osobą, być może opisywane przez Panią objawy są typowym symptomem "huśtawki emocjonalnej" nastolatków i nie muszą zwiastować niczego złego. Warto jednak mimo wszystko zasięgnąć fachowej porady, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Witam, proszę nie zwlekać, porozmawiać z psychologiem i zastanowić się nad dalszą formą pomocy. Potrzebuje Pani wsparcia, rozmowy. Proszę skorzystać również z telefonu zaufania, podzielić się z kimś zaufanym swoimi odczuciami.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl