Czy rana takiego koloru po wyrwaniu ósemki powinna mnie martwić?

Dwa dni temu usunięto mi dolną ósemkę. Rana ma kolor prawie czarny, ból wczoraj byl do wytrzymania, dzis wlasciwie troszkę pobolewa, nawet nie sama rana a tak jakby sąsiednie zęby. Ale to minimalny ból. Mam pytanie odnosnie czarnego koloru rany oraz nieprzyjemniego smaku w jamie ustnej w okolocy tej ranu, ale nie jest to taki posmak krwi, tylko inny rodzaj, czy powinnam się niepokoić?

Dzień dobry, ciemna rana i nieprzyjemny zapach mogą być oznaką, że skrzep w zębodole się rozpadł. W konsekwencji może powstać tak zwany suchy zębodół, który jest bardzo bolesny. Proszę udać się do chirurga, który usuwał ząb, by mógł skontrolować proces gojenia.