czy rozległy zabieg operacyjny może przyspieszyć rozwój białaczki?

Witam. Choruję na PBL Rai 0.W grudniu mam termin opracji wymiany stawu biodrowego. Moje pytanie. Czy rozległy zbieg moze przyspieszyć rozwój białaczki? Na mój nielekarski rozum to organizm wytwarza wtedy więcej białych krwinek aby bronić sie przed zakażeniem

Zawsze należy rozważyć wszystkie za i przeciw oceniając ryzyko. Jeżeli jest Pan w fazie aktywnej choroby, należy rozważyć czekanie z zabiegiem wymiany. jeżeli hematolog wyrazi zgodę (konieczna konsultacja przed zabiegiem), ortopeda zoperuje.