Czy spóźniający się okres może być wynikiem zaburzeń hormonalnych?

Dzień dobry
Mam 17 lat, miesiączkuje od 2 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 17.09.10 r. Jednak miesiąc wcześniej (sierpień) nie miałam okresu, testy ciążowe były negatywne.
Obecnie jest 19.10, a ja nadal nie mam miesiączki, wg moich obliczeń powinnam ją dostać 15.10, jednak się nie pojawiła (miałam objawy jak zawsze przed okresem, bolał mnie brzuch). 16.10 zrobiłam test z porannego moczu i wyszedł negatywny.
Stosunek przerywany odbyłam 3.10.10 r. Czy jestem w ciąży, czy to są jakieś problemy hormonalne?
Proszę o poradę...

Witam serdecznie,

Prawdopodobieństwo, ze jest Pani w ciąży istnieje. Proszę wykonać test ciążowy za parę dni. Jeżeli wynik będzie negatywny, a miesiączka nadal się nie pojawi, proszę udać się na wizytę do ginekologa.

Brak miesiączki może być spowodowany różnymi przyczynami np. dużym wysiłkiem fizycznym, stresem, odchudzaniem, zmianą klimatu ale również przyczynami hormonalnymi.

Pozdrawiam