Stosunek przerywany w czasie okresu a ryzyko ciąży

Witam, mam 23 lata nieregularnie miesiączkuje, mam okres średnio raz na 2 miesiące. Ostatnio miałam okres 27 listopada 2013 r. Kochałam się z moim partnerem w drugi i trzeci dzień miesiaczki. Stosowaliśmy stosunek przerywany. Wykonałam 2 testy ciążowe-jeden w zeszłym tyg, drugi wczoraj-oba negatywne. jakie jest prawdopodobieństwo, że to ciąża? Dodam, że kiedyś miałam podobnie, ale powodem była zmiana klimatu, a teraz przeżyłam dużo stresu. bardzo się boję we wtorek odbieram wyniki krwi. Boję się

Dzień dobry!

Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji. Jeśli więc współżyli Państwo bez zabezpieczenia, zawsze ciąża jest pierwszą możliwą przyczyną braku okresu, którą należy potwierdzić lub wykluczyć. Może Pani wykonać test ciążowy dostępny w każdej aptece i drogerii. Jeśli planuje Pani dalsze współżycie z partnerem, a nie planuje ciąży, proszę rozważyć dostępne metody antykoncepcji i wybrać najlepszą dla Państwa. W takim wyborze może pomóc lekarz ginekolog. Jednocześnie należy skonsultować się z nim w kwestii nieregularnych miesiączek, zdiagnozować, jaka jest tego przyczyna i czy wymaga leczenia.

Pozdrawiam!