Czy stosowanie leku Cyprest może powodować pojawienie się pajączków na skórze?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie leku hormonalnego Cyprest. Niedługo zacznę przyjmować ten lek w celu leczenia trądziku hormonalnego. Trądzik nasilał się w 2 tygodniu cyklu miesiączkowego a przez następne tygodnie cyklu cera była ładna. Dużo czytałam na temat przyjmowania tego leku i o jego skutkach ubocznych. Proszę mi powiedzieć czy jeśli mam skłonność do powstawania pajączków na nogach to przyjmowanie tego leku może nasilić powstawanie pajączków? Jeśli tak to jak temu zapobiegać

Witam serdecznie,

Każdy lek hormonalny zawierający estradiol może prowadzić do uszkodzeń ścianek naczyń krwionośnych. Jest to jednak bardzo indywidualna kwestia i proszę wybaczyć skrót myślowy. Proszę dopytać lekarza prowadzącego, czy mogłaby Pani przyjmować zapobiegawczo Aspirin cardio.

Z poważaniem