Pojawienie się drobnych pajączków naczyniowych

Witam, od paru miesięcy na moich nogach pojawiło się dużo drobnych pajączków naczyniowych. Wykonałam USG Doppler żył kończyn górnych , wynik jest prawidłowy. Moje pytanie brzmi skąd biorą się te pajączki naczyniowe? co robić aby nie powstawały? czy pomagają jakieś maści z apteki?

Przyczyn powstawania takich pajączków naczyniowych może być wiele, głównie ze względów genetycznych jak też i np. stosowanej hormonoterapii (np.: środki antykoncepcyjne). Niestety farmakoterapia nie przyniesie w takim wypadku żadnych efektów. Jedynie leczenie zabiegowe np.: skleroterapia czy też laseroterapia.