Czy taka ilość ciastka z alkoholem mogła zaszkodzić dziecku?

Witam Jestem w 14 tygodniu ciąży. Dzisiaj przypadkowo z mojej niewiedzy zjadłam 1/4 ciasteczka (całe ciastko 30g), które niestety zawierało alkohol. Ciastko z firmy Milka choco trio. Ciastko w formie mini torcika wiec chyba alkohol mógł być w masie. Poproszę o informację czy taka ilość ciasteczka alkoholem mogla zaszkodzić dziecku? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć nie ma badań, które precyzyjnie określałyby jaka ilość alkohol jest potencjalnie bezpieczna dla rozwijającego się płodu, to zakłada się, że ciężarna nie powinna spożywać alkoholu w żadnej ilości i pod żadną postacią.

W rzeczywistości jakiekolwiek zagrożenie związane ze zjedzeniem kawałka ciastka, w którym ilość alkoholu była z pewnością znikoma, wydaje się mało prawdopodobne. Nie ma Pani zatem powodu do obaw.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat alkoholu znajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/czy-w-ciazy-mozna-pic-alkohol-napoje-energetyzujace-i-cole.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.