Czy taka zmiana może powodować pogorszenie widzenia?

Czy zmiana cylindra z -1,25 na -1 może powodować gorsze widzenie? Mam nowe okulary od 2 miesięcy, co prawda jest lepiej niż miesiąc temu (widziałam jakby coś żółtego, gdy czytałam książkę) ale nadal trochę dziwnie. Przyzwyczai się oko, czy wymieniać okulary?

Po 2 miesiącach ewentualna adaptacja na pewno już się dokonała. Jeżeli nadal odczuwa Pani dyskomfort, należy ponownie przeprowadzić badanie okulistyczne i rozważyć zmianę szkieł w okularach.