Czy taki nieregularny cykl świadczy o problemach z hormonami?

Dzień dobry. Mam problem z okresem. Jest on bardzo nieregularny i od ostatniej miesiączki minęło już ponad 2 tygodnie. Ponadto wydaje mi się, że mam nadmierne owłosienie na ciele i występuje ono w miejscach, w których nie powinno. Czy są to problemy z hormonami? Do jakiego specjalisty mam się udać? Do ginekologa czy endokrynologa? Z góry dziękuję za odpowiedź

Szanowna Pani,
czas który Pani podała (2 tygodnie, czyli 14 dni) jest zupełnie normalny, cykl przeciętnie trwa 28 dni +-4. Czy chodziło o 2 miesiące? Jeśli tak, przede wszystkim proszę zrobić test ciążowy (dostępny w aptece, z moczu). W pierwszej kolejności proszę zgłosić się do ginekologa, w celu przeprowadzenia badania ginekologicznego i wykonania USG przezpochwowego jajników. Zaburzenia miesiączkowania (rzadkie miesiączkowanie) i obecność nadmiernego owłosienia mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne (na przykład zespół policystycznych jajników, ale też inne).
Pzodrawiam!
ASz-S