Czy takie krwawienie jest normalne po zmianie tabletek antykoncepcyjnych?

W grudniu ginekolog zmieniła mi leki antykoncepcyjne z belara na atywia, ponieważ podczas badania okazało się, że od poprzedzajacego badania z jednego 2cm mięśniaka przez około rok zrobiło się 8 mięśniaków z czego dwa 3cm. Podczas brania belary miałam bolące obfite 7 - dniowe miesiączki. Po atywia są bolące trochę mniej obfite ale ze skrzepami i też trwają 7 dni. Niepokoi mnie to, że po tygodniu od zakończenia pierwszego krwawienia wystąpiło drugie też bolesne i trwające 5 dni. Zaznaczę, że tabletki biorę o stałej porze tak jak zalecił lekarz. Wizytę kontrolną mam dopiero w maju. Czy te objawy powinny mnie niepokoić, czy jest to normalne.
KOBIETA, 43 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Po zmianie tabletek antykoncepcyjnych na inne w trakcie pierwszych miesięcy mogą pojawiać się również krwawienia śródcykliczne, jednak z uwagi, że posiada Pani wiele mięśniaków macicy, należy potraktować sytuację poważnie i jak najszybciej wybrać się na wizytę u lekarza, aby skontrolować, czy żaden z nich nie pękł.

Zachęcamy do przeczytania odpowiedzi udzielonych na podobne pytania dotyczące plamień podczas stosowania antykoncepcji:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-przy-antykoncepcji-hormonalnej

http://pytania.abczdrowie.devel/pytania/plamienie-przy-antykoncepcji-doustnej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przedterminowe-plamienie-przy-stosowaniu-antykoncepcji-hormonalnej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.