Czy te dolegliwości są normalne przy moich zaburzeniach nerwicowych?

Witam. Biore od tygodnia po konsultacji z psychiatrą tabletki citabax najmniejszą dawkę, ponieważ stwierdził u mnie nerwicę i zaburzenia lękowe, przy czym i tak biorę jeszcze z tego pół tabletki, dopiero w przyszłym tygodniu mam zacząć brać całą. Przez moje ciężkie przechodzenie brania tych tabletek lekarz przepisał mi również Zomiren który mam brać codziennie przez tydzień a później juz tylko w sytuacji awaryjnej. Chciałabym dowiedzieć sie czy nawet siedząc w gronie rodziny, rozmawiając i po prostu nie myśląc o chorobie, o tym co mi sie dzieje, mogę dostać nagłych duszności, zawrotów głowy, jest mi słabo, czuje jakbym miała zemdleć, umrzeć...tak samo po przebudzeniu od razu czuje, że źle mi sie oddycha i że jest mi źle, czasem większość dnia jest dobrze i nie mysle o tym i nagle mnie łapie tak ze zaczynam sie bać i wszystko sie nasila. W nocy tez sie budze czasem z takim lękiem i ciężkim oddechem. Pytam bo dziwne dla mnie jest to ze w sytuacji kiedy sobie rozmawiam, pracuje w pracy, nie myśląc o tym, nagle dostaje takich dolegliwości. Boje sie.

Szanowna Pani,

Proszę koniecznie skonsultować się ze swoim psychiatrą - lekarz po rozmowie z Panią może zwiększyć lub obniżyć dawkę leku albo go zmienić na inny. Dobranie leków jest istotną sprawą. Pani objawy mogą również wskazywać na silny lęk związany z przyjmowaniem leków - czy jest Pani pod opieką psychoterapeuty? Warto, by korzystała Pani np.z relaksacji czy Treningu Schultza i umiała regulować swój oddech - to ważny element w pracy z lękiem.

Życzę Pani dużo dobrego.

Małgorzata Ziółkowska

www.strefa-ciszy.online