Czy te omamy u taty to wynik stosowania tych tabletek czy choroby alkoholowej?

Witam, Mój ojciec parę dni temu miał atak padaczki alkoholowej wątroba w krytycznym stanie popijał drinki sobie wieczorem jak zwykły Polak ostatnio z nerwów bo z pracy go zwolnili zaczął pić trochę więcej bo siedział w domu lekarz mu wypisał jakieś tabletki które przyjmuje regularnie cały się trzęsie ciężko mu się chodzi nawet aktualnie dopiero 12 dni abstynencji ma ale teraz pytanie do którego dążę czy tabletki mają jakies efekty uboczne bo ojciec ma omamy wręcz jest w stanie z nikąd siedząc we 2 w pokoju mówić że ma okruszki na kolanie i zaczyna je strzepywac pytając go jakie okruszki mówi że od drożdżówki tylko w domu nie było żadnej drożdżówki ani okruszków na jego kolanie druga sytuacja dziś jak znnim gadałem to zaczął mówić że woda kapie z firany a za oknem puste niebo nie wiem czy jest to efekt tego nadmiaru alkoholu czy może te tabletki mają takie efekty

Odstawienie alkoholu u człowieka uzależnionego może początkowo pogorszyć stan zdrowia. Mogą pojawić się kłopotliwe objawy abstynencyjne lub objawy chorób somatycznych, uprzednio skrywane przez alkohol. Nie sądzę by lek, jakikolwiek by był, miał wywołać taki stan. Proponuję skontaktować się z lekarzem, który leki przepisał lub skorzystać z pomocy psychiatry. Stan chyba jest zagrażający życiu!