Czy ten lek jest bezpieczny dla mnie?

Witam, ostatnio mam zaburzenia lękowe, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie byłem z tym u psychiatry i przepisał mi lek Elicea tylko że ja leczę się na dodatkowe skurcze serca chociaż są one w granicach normy i wystąpiła u mnie hipokaliemia (biorę Concor Cor 2,5 dziennie rano i Kalium effervescens co 2 dzien) I teraz pytanie czy ten lek jest bezpieczny dla mnie? Poinformowałem o tym oczywiście psychiatrę ale i tak mi to przepisał, jedynie czego zapomniałem powiedzieć że teraz po Concor Cor mam Bradykardię szczególnie w wieczorem nocy mam puls poniżej 60. Może powinienem się skontaktować z kardiologiem co do tego leku?

Witam Pana,
Kwestię skutków ubocznych przyjmowanych leków
powinien Pan skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pana organizm, historię Pana choroby
i posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie środkami
farmakologicznymi jest leczeniem objawowym, bowiem
środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń lękowych
i nie rozwiązują Pana problemów, jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń lękowych
jest odpowiednio dopasowana psychoterapia.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl