Czy ten lek jest dozwolony w ciąży?

Od roku przyjmuje lek Furosemid i Bisoprolol w związku z podwyższym ciśnieniem tętniczym uwarunkowanym genetycznie skutkujacym w skapomocz i obrzeki. Jestem w 7 tygodniu ciąży, lekarz kardiolog zlecił przyjmować dalej lek Furosemid, mimo, iż nie jest on zależny w ciąży. Lekarz ginekolog ma wątpliwości. Bardzo proszę o poradę, czy lek Furosemid jest dozwolony w ciąży

Może być stosowany w krótkotrwałym leczeniu, jeżeli są ku temu bezwględne wskazania, a korzyści z przyjmowania przeważają nad potencjalnym ryzykiem uszkodzenia płodu.