Czy można przyjmować lek Gynalgin w ciąży?

Gynalgin 250mg Metronidazolum+ 100mg Chloquinaldolum w ciąży. Dzień dobry jestem w 19-20 tygodniu ciąży na ostatniej wizycie lekarz przepisał mi lek Gynalgin jednak na ulotce znalazłam informację że leku nie należy stosować w ciaży. Chciałabym zapytać czy można przyjmować ten lek w ciąży i czy jest on w pełni bezpieczny dla rozwijającego się dziecka? Z góry dziękuje za odpowiedź Ilona

witam,
jest to lek na infekcję pochwy więc zapewne zlecał go ginekolog.

Jeżeli lekarz wiedział o ciąży i zalecił ten lek, uznał że są wskazania do podania go i potencjalne ryzyko związane z jego podaniem jest mniejsze niż korzyści jakie Pani odniesie po jego zastosowaniu