Czy ten stan mamy jest wskazaniem do wezwania pogotowia?

Witam proszę o szybką odpowiedz. Moja Mama miała niedobór tiaminy i elektroitów trafiła do szpitala, okazało sie że ma podejrzenie zespołu Wernickiego Korsakowa trafiła do szpitala psychiatrycznego, byla również u innych lekarzy, po wyjściu ze szpitala jej stan oceniam na dobry podług wcześniejszego gdy tam trafiła, odkąd jest w domu jej stan od paru dni się jakby pogorszył wiem czy to normalne czy powinienem sie niepokoić, zaczyna mieć skwaszony wyraz twarzy , ma nerwice wiec nie chce jej dokładać stresu dzwoniac na pogotowie lub sprowadzajac lekarzy ciężko ją uspokoić gdy coś jest nie po jej myśli. Prosze o odpowiedz gdyż chodze roztrzesiony nie wiem co robic zastanawiam się nad pogotowiem. Dziekuje.

jeśli jest to stan zagrożenia życia to jak najbardziej należy zadzwonić, jesli nie to może Pan sam zawieźć mamę do szpitala