Czy terapia pomoże zmienić skrajny egoizm?

Witam, w codziennym życiu bardzo przeszkadza mi mój skrajny egoizm. Nie umiem współczuć, zabiegam tylko o siebie, nie jestem w stanie zrobić czegoś bezinteresownie. Wiem, że duży wpływ ma to to sposób, w jaki mnie wychowano. Dodam, że nie jest to egoizm narcystyczny, ale nienawiść do samej siebie, strasznie niska samoocena. Nie umiem kochać siebie, ani innych. Wyżywam się na innych, jestem nieszczęśliwa. Czy terapia może to zmienić? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Najlepiej jak OSOBIŚCIE umówi się Pani na konsultację do psychoterapeuty, który po zbadaniu Pani, określi najlepszą drogę postępowania.
Ogólnie odpowiadając - to tak; dzięki leczeniu może się Pani zmienić.

Witam, opisane problemy zdecydowanie kwalifikują się do rozwiązania poprzez psychoterapię.Zachęcam, już po kilku miesiącach pracy nad sobą może Pani poczuć się znacznie lepiej sama ze sobą.Pozdrawiam