Czy testy płatkowe zaszkodzą ciąży?

Witam
Jestem we wczesnej ciąży, około 5 tydzień. Mam najprawdopodobniej egzemę, na co jestem uczulona, to dopiero ma się okazać na testach płatkowych.
Mam skierowanie do poradni alergologicznej i chciałabym je wykorzystać.
Moje pytanie jest takie: czy te testy nie zaszkodzą mi, kiedy jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Nie ma dowodów szkodliwego wpływu wykonania testów płatkowych podczas ciąży, jednak zgodnie z zasadą maksymalnej ostrożności, testy u ciężarnych wykonuje się tylko w wyjątkowych przypadkach.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl