Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, takie TSH jest bardzo wysokie i świadczy prawdopodobnie o koniecznośći modyfikacji dawek syntetycznej lewotyroksyny – proszę zwrócić się do endokrynologa, być może uzna za wskazane zwiększenie dawki hormonu.

Optymalne stężenie hormonu we krwi wynosi 0, 27-4, 2 mU/l, przy czym u młodych osób, zwłaszcza kobiet, powinno oscylować bliżej dolnej granicy, podczas gdy u osób starszych może być podwyższone. Poziom TSH sięgający 11 mU/l jest zdecydowanie za wysoki i może dawać objawy typowe dla niedoczynności tarczycy.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszone-tsh-przyczyny-niskie-tsh.

Proszę zgłosić się do lekarza, poza modyfikacją leczenia być może wskazane będzie poszerzenie diagnostyki chorób tarczycy o zbadanie pozostałych hormonów – fT3, fT4, a także oznaczenie przeciwciał anty-TPO i anty-TG. O tym jednak powinien zadecydować endokrynolog, na podstawie historii Pani choroby i leczenia, a także zgłaszanych dolegliwości.

O leczeniu niedoczynności tarczycy przeczyta Pani również w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-naturalnie-leczyc-niedoczynnosc-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty