Czy to mogą być jakieś pierwsze objawy choroby nowotworowej?

Czy to mogą być pierwsze objawy choroby nowotworowej ? Jakieś 8 miesięcy temu ważyłem około 95 kg wcześniej jeszcze więcej ale chodziłem na siłownię i miałem dietę. Potem jeszcze jakiś miesiąc chodziłem na siłownię i 7 miesięcy temu przestałem. Wcześniej jadłem bardzo dużo fast-foodów i piłem dość sporo piwa codziennie i zero ruchu. Jestem dość szczupły z natury i nigdy nie miałem nadwagi. Brałem potem leki na adhd (wellbutrin) trochę stresu też było (sprawy rodzinne) i nie jadłem tylu fas-foodów i piwo też ograniczyłem, tak stanąłem pewnego razu na wagę i ważyłem 84 czyli zgubiłem 10 kg w około 7-8 miesięcy. Czy to może być pierwszy objaw choroby nowotworowej ? Innych objawów raczej nie mam, robiłem kolonoskopię usg jamy brzusznej i nic nie wykryto, podstawowe badania krwi i próby wątrobowe też nic.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z internista i wykonać dodatkowe badania, które mogłyby pomóc w diagnozie takiej utraty wagi.