Czy to może być grzybicze zapalenie ucha?

Wiatm, od tygodnia zmagam się z zapaleniem ucha zewnętrznego, z powodu gorączki otrzymałam antybiotyk doustny, a na wizycie laryngologicznej dodatkowo Dicortineff do ucha. Stosuję zalecenia od 4 dni, prawe ucho przeszło, jednak lewe po kroplach dalej pobolewa i czasami swędzi, mam wrażenie gorszego słyszenia i szum w uchu. Mam też odczucie jakbym przez to zapalenie ogólnie gorzej słyszała. Czy mogło mi się wdać zapalenie grzybicze lub cokolwiek gorszego? Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zapalenie ucha zewnętrznego może być spowodowane przez różne czynniki, takie jak infekcja bakteryjna lub grzybicza, reakcja alergiczna, czy mechaniczne uszkodzenie ucha. Leki, które zostały Pani przepisane, powinny zwalczyć problem, jeśli jednak kłopoty ze słuchem lub szumami usznymi nie ustąpiłyby, a nawet się nasiliły, zalecamy pilną wizytę u laryngologa.

Jeżeli Pani objawy są spowodowane przez infekcję grzybiczą, konieczne będzie zmiana sposobu leczenia przez lekarza. Leki przeciwgrzybicze są stosowane w postaci kropli lub maści do ucha. Lekarz może również zalecić tabletki doustne w przypadku cięższych infekcji.

Więcej informacji znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/grzybicze-zapalenie-ucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.