Czy to może być przez podrażnienie skóry wokół odbytu?

Witam. Od kilku dni pojawia się u mnie pieczenie odbytu po wypróżnieniu. Stolec jest miękki i nie mam problemu z wydaleniem go. Mam tez hemoroidy. Co zrobić w takiej sytuacji? Czasem Zauważam na papierze bardzo małe plami krwi przy podcieraniu. Czy to może być przez podrażnienie skory wokół odbytu przez mocne podcieraniu? Używam mąci posterisan. Po jakim czasie swędzenie może ustąpić.

Witam.

Dobrze by było zacząć od konsultacji i diagnostyki potwierdzając czy faktycznie mamy do czynienia żylakami odbytu jeśli potwierdzi się fakt ich posiadania wtedy jest zalecana odpowiednie leczenie. Wskazana konsultacja lekarza pierwszego kontaktu lub proktologa lub gastrologa.

Pozdrawiam