Czy to normalne, że tak się czuję po tych lekach?

Witam, leczę się na nadczynność od 2 miesięcy, thyrozol 30mg dziennie, propanolol 3x10mg, od kilku dni miałam ciśnienie 100/60, męczyłam się tym. Moja doktor kazała mi nagle odłożyć propanolol i brać doraźnie w razie kołatania, od przedwczoraj biorę z rana jedna tabletkę i dziwnie się czuję, czy to normalne ? Czasem zakuje mnie w klatce

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zmiana dawki propranololu może wpłynąć na samopoczucie, szczególnie jeśli brała go Pani przez dłuższy czas. W niektórych przypadkach zaleca się stopniowe odstawianie tego leku, aby zmniejszyć ryzyko działań niepożądanych, takich jak np. bradykardię, czy zaburzenia snu.

Jeśli odczuwa Pani dyskomfort w klatce piersiowej, zalecamy skontaktować się z lekarzem, aby omówić objawy i ocenić, czy wymagają one natychmiastowej interwencji. Niestety na podstawie samego opisu nie jest możliwe wskazanie przyczyny problemów. Można nadmienić, że kłucie w klatce piersiowej nie jest typowym objawem przy braniu propranololu, więc przyczyna może leżeć gdzie indziej.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/klucie-w-klatce-piersiowej-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.