Czy to opóźnienie okresu świadczy o ciąży?

Niedawno okolo 2 tyg temu uprawiałam seks z chlopakiem podczas którego on nie doszedl we mnie oraz podczas calego stosunku używaliśmy prezerwatywy, jedynie na początku sprawiłam mu dobrze seksem oralnym po czym założył prezerwatywę i uprawialismy seks. Spoźnia mi sie okres juz 3 dzień bardzo się boje że moze to być ciąza

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, w sytuacji, gdy zabezpieczali się Państwo prezerwatywą prawidłowo, ryzyko ciąży praktycznie nie istnieje i nie ma obaw co do jej rozwoju. Ciąża pojawiłaby się dopiero wtedy, gdyby nasienie wydostało się z prezerwatywy do dróg rodnych kobiety. Prawdopodobnie opóźnienie miesiączki wynika z czego innego, wpływ może mieć na to np. lęk przed ciążą. W przypadku, gdyby krwawienie nie pojawiło się w kolejnych dniach, proszę wykonać test ciążowy, który potwierdzi lub wykluczy jej rozwój, jeśli test byłby negatywny, a Pani cykle dalej nieregularne, konieczna może stać się wizyta u ginekologa, w celu ustalenia przyczyny zaburzeń.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nieprawidlowe-stosowanie-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-niehormonalna-metody-mechaniczne-i-naturalne

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.