Czy to oznacza, że jestem w ciaży?

Witam! Kilka dni temu, w sylwestrową noc kochałam się z moim chłopakiem. Naszym jedynym zabezpieczeniem były tabletki Y*******, które zażywam już od 8 miesięcy. Czasem zdarzało mi się zapomnieć o jakiejś tabletce, lecz ostatnie 2 blistry zażyłam bardzo sumiennie, w tych samych godzinach. Zaznaczam, że był to mój pierwszy raz, bardzo mnie bolało. Boli mnie do dziś. 3 razy mój TŻ skończył we mnie, a dziś mam dziwne żółte, gęste upławy. Czy to oznacza, że mogę być w ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie oraz nie przyjmowała Pani jednocześnie leków obniżających ich skuteczność np. antybiotyków to ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne.

Natomiast wydzielina może być związana ze stanem zapalnym pochwy. Gdyby pojawiły się świąd oraz pieczenia miejsc intymnych wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam