Czy to oznacza, że należy odstawić ten lek?

Od 5 dni biorę 1/2 tabletki Paroxetine aurovitas. Od 2 dni czuję się fatalnie, tak jakby objawy się nasiliły…jest mi niedobrze, czuje drżenie ciała i mam okropne myśli…czy lek mi nie służy? Czy mogę go odstawić? Wizytę u lekarza mam za miesiąc
KOBIETA, 29 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry,

To częste objawy niepożądane paroksetyny. Zazwyczaj takie dolegliwości trwają ok 10-14 dni po włączeniu leczenia. Może Pani nadal stosować lek i poczekać, aż skutki uboczne przeminą lub odstawić, nie czekając na pozytywne efekty działania. Sugeruję pierwsze rozwiązanie.