Czy to prawda, że po poronieniu i przy konflikcie serologicznym można zajść w ciążę?

Witam.Mam 31 lat, 2 tygodnie temu poroniłam w 10 tyg ciąży-obrzek płodu ja mam rh- maż rh zastrzyk z imuglobiny dostałam. Miałam wyniki robione w 7 tyg i było ok. Czy to prawda że po poronieniu i przy konflikcie serologicznym można zajść w ciąże dopiero za parę lat, bo teraz są wysokie szanse że dziecko może być chore? Dziękuje za odpowiedź

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że może dojść do zajścia w ciąże. co do terminu kiedy byłoby najlepiej należy przeanalizować czynniki ryzyka i wtedy ustalić, nie sądzę że ma to być kilka lat.