Czy to prawidłowy wynik bHCG po poronieniu?
Kilka miesięcy temu doszło do samoistnego poronienia, po pierwszej miesiączce udałam się na usg , wszystko jest ok.nie wykonywałam wtedy Beta Hcg Kilka dni temu wykonałam badanie beta hcg celem sprawdzenia czy udało się zajść ponownie w ciąże wynik <2,30 Kilka dni później dostałam okres Czy to prawidłowy wynik beta hcg po poronieniu ? Czy wynik nie powinnien wskazywać 0 ?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
poziom gonadotropiny kosmówkowej, a więc beta-HCG nie musi być równy zeru. Jest to kwestią indywidualną i rzadko pacjentki otrzymują wynik zerowy, nawet jeśli nie są w ciąży.
Hormon beta-HCG jest produkowany w minimalnej ilości przez każdego człowieka, więc raczej nie powinno być to powodem do niepokoju. W Pani przypadku aktualny wynik beta-HCG może wynikać z poprzedniego poronienia, jak i świadczyć o tym, że aktualnie nie jest Pani w ciąży.
Więcej informacji na temat gonadotropiny kosmówkowej znaleźć można w naszym artykule, który znajduje się pod poniższym adresem:
https://portal.abczdrowie.pl/hcg.