Kiedy zaczyna zwalniać poziom bHCG?

Witam, mam pytanie kiedy poziom bety hcg zwalnia? Mój wynik 52 541 a po 48 h 72 878. Wyliczenie w kalkulatorze wskazuje na nieprawidłowości lecz czytam różne info. i każdy inaczej pisze Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

poziom gonadotropiny kosmówkowej pozwala monitorować rozwój ciąży na jej początkowym etapie. Wówczas poziom beta-HCG rośnie bardzo szybko, a dokładniej podwaja się co około 48-72 godziny, a więc 2-3 dni.

Najwyższy poziom osiąga się w okolicach 8-13 tygodnia ciąży (różne źródła podają różny czas, ponieważ jest to kwestia indywidualna). Następnie może nastąpić delikatny spadek i gonadotropina kosmówkowa utrzymuje się na podobnym poziomie aż do rozwiązania ciąży lub nawet do miesiąca po porodzie.

Nie wiemy w którym tygodniu ciąży jest Pani aktualnie, ale najprawdopodobniej skoro są przyrosty beta-HCG, a lekarz podczas badania USG nie zauważa żadnych nieprawidłowości, to wszystko jest w porządku.

Więcej na ten temat przeczyta Pani pod poniższym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.