Czy poziom bHCG jest prawidłowy?

Witam. Ostatnia miesiączkę mialam14.10 Z mężem staraliśmy się o dziecko, teraz zrobiłam 3 testy kazdy dwie kreski. B-HCG 377.8 co to może oznaczać i czy poziom jest prawidłowy do danego tygodnia prawdopodobnej ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zarówno testy ciążowe z moczu, jak i oznaczenie przez Panią hormonu beta-HCG wskazuje na ciążę. Gratulujemy!

Data ostatniej miesiączki wskazywałaby, że aktualnie jest Pani w piątym tygodniu ciąży (a dokładniej 5t4d). Według naszych źródeł, na tym etapie ciąży stężenie gonadotropiny kosmówkowej powinna mieścić się w granicach 19-7340 mlU/ml. W związku z tym podany przez Panią wynik mieści się w tych normach.

Więcej informacji na temat badania beta-HCG znajdzie Pani w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Już niedługo może Pani udać się do ginekologa w celu potwierdzenia ciąży oraz wykonania pierwszych badań. Na pierwszą wizytę można się umówić już między 6. a 8. tygodniem ciąży. Być może będzie można już wówczas usłyszeć bicie serduszka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.